Czarna łazienka - kiedy to dobry pomysł?

Kolor czarny uznawany jest za jeden z najbardziej eleganckich odcieni. Pasują do niego różne struktury, barwy i materiały. Może być motywem przewodnim lub pojawiać się jedynie w postaci dobranych ze smakiem dodatków. Wszystko zależy od tego, jaki styl preferujemy i jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

Kiedy warto stworzyć łazienkę w odcieniach czerni? I jak przekonać się, czy taka kompozycja rzeczywiście sprawdzi się w naszej sytuacji? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kiedy warto stworzyć czarną łazienkę?

Łazienki utrzymane w odcieniach czerni zdobywają coraz większe uznanie. Cenione są przede wszystkim ze względu na swoją elegancję, nietuzinkowość i możliwość stworzenia ciekawej przestrzeni sprzyjającej odprężeniu. 

Kiedy warto skorzystać z takiego stylu? Pomysł ten sprawdzi się m.in. wtedy, gdy: 

  • chcemy stworzyć uniwersalną łazienkę, która będzie ponadczasowa i zamiast przemijających trendów wykorzysta klasykę w najlepszym wydaniu,
  • naszym celem jest stworzenie eleganckiej przestrzeni, w której poczujemy się, jak w drogim SPA (szczególnie jeśli kolor czarny połączymy z innymi dodatkami, takimi jak lustra i dobrze ustawione światła),
  • chcemy skomponować pomieszczenie, gdzie będzie królował minimalizm, styl glamour, styl loftowy, czy styl industrialny,
  • kochamy kolor czarny i jest on dla nas synonimem pięknego wnętrza.

Jak urządzić łazienkę w kolorze czarnym?

Jak jednak stworzyć przestrzeń w kolorze czarnym, tak aby była ona piękna i funkcjonalna jednocześnie? Na początek warto ustalić, czy barwa ta ma być motywem przewodnim, czy tylko dodatkiem. Następnie należy określić, jak wiele elementów ma wyróżniać się tym kolorem: czy chodzi o całe ściany pokryte tym odcieniem, a może jedynie dodatki, które wprowadzą omawianą stylistykę?

Warto pamiętać, że sam kolor nie decyduje jeszcze o wszystkim. Każdy przedmiot ma bowiem również swoją fakturę i wykończenie np. satynowe, matowe, bardziej lub mniej odbijające światło. Wszystko to sprawia, że elementy, które pozornie prezentują się bardzo podobnie, w końcowym efekcie są zupełnie odmienne.

Aby uzyskać ciekawy, przyjemny dla oka efekt, kolor czarny warto przełamać innymi odcieniami. Dzięki temu łazienka zyska więcej charakteru, a ciemne ściany lub armatura zostaną "przełamane". Chodzi np. o dobranie dodatków w pastelowych, jasnych odcieniach lub w kolorach słonecznych i pełnych energii. Taka kompozycja będzie przyciągać wzrok, a jednocześnie sprawi, że łazienka nie stanie się smutna i przygnębiająca.

Aby jednak przekonać się, czy koncepcja, którą mamy w głowie rzeczywiście będzie się dobrze prezentować w realu, konieczne jest stworzenie profesjonalnego projektu. Usługę taką oferuje nasza firma. Co ważne, nasi specjaliści opracowują projekt łazienki 3D, który daje pełen wgląd w wygląd pomieszczenia. Cały proces rozpoczyna się od dokonania pomiarów i ustalenia układu funkcjonalnego wnętrza. Następnie tworzona jest aranżacja, a na jej podstawie odbywa się "wirtualny spacer". Umożliwia on sprawdzenie, czy planowana koncepcja rzeczywiście prezentuje się tak, jak zakładamy. Podczas prezentacji możliwe jest także wprowadzenie poprawek np. jeśli chodzi o rozmieszczenie elementów lub wykorzystane kolory.

Ponieważ łazienka w odcieniach czerni jest nietuzinkowym pomysłem na pewno warto skorzystać ze wspomnianej wizualizacji 3D.

Wróć