Jak zaprojektować wnętrze łazienki o dużym metrażu?

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem, które daje duże możliwości aranżacyjne. Często mówi się, że problemem dla projektantów jest zaplanowanie łazienki, która jest niewielka. W praktyce okazuje się jednak, że takim samym wyzwaniem może okazać się pomieszczenie o dużym metrażu. O czym należy pamiętać wykonując taki projekt? I dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Jak zaaranżować dużą łazienkę?

Duży metraż łazienki warto potraktować jako duże możliwości. Pozwala on bowiem na wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań, które w małych łazienkach po prostu by się nie zmieściły. Niektóre możliwości to m.in. opcja wykorzystania zarówno prysznica, jak i wanny, wprowadzenie rozbudowanego systemu szafek, a także zastosowanie większej niż normalnie ilości ozdób.

Podczas projektowania dużej łazienki warto wziąć pod uwagę poniższe zasady:

  • konieczny jest podział łazienki na strefy, tak by aranżacja była uporządkowana, a nie chaotyczna,
  • ważna jest ekologia i ekonomia, czyli zastosowanie oszczędnych rozwiązań, które są jednocześnie bardzo eleganckie,
  • kluczową rolę odgrywa ponadczasowość, tak by łazienka była zgodna z nowymi trendami, ale jednocześnie prezentowała się elegancko i pięknie nawet z upływem lat.

Usługa profesjonalnego projektowania wnętrz – dlaczego warto?

Aby zaprojektować wnętrze łazienki o dużym metrażu, bardzo ważne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Wybierając naszą ofertę zyskasz piękny i dopasowany do Twoich potrzeb projekt, stworzony w technologi 3D. Nasi specjaliści zadbają o to, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, sprawiając, że będzie ona estetyczna i funkcjonalna.

Jak przeprowadzany jest proces profesjonalnego projektowania łazienki? Pierwszym krokiem jest ocena pomieszczenia, dokonanie pomiarów oraz omówieni z klientem funkcjonalności wnętrza. Następnie zostaje stworzona wizualizacja, którą klient ocenia w formie wirtualnego spaceru. Możliwe jest także wprowadzenie poprawek.

Wróć