Nie tylko biel. Przykłady ciekawych kolorów dla łazienek

Najpopularniejszym kolorem występującym na ścianach w łazienkach jest biały. To przyzwyczajenie odchodzi jednak do lamusa, a projekty nowoczesnych łazienek coraz częściej mają o wiele szerszą paletę kolorów. Często zdarza się, że w łazienkach wykorzystuje się wiele kontrastowych barw, co pozwala na zwiększenie atrakcyjności wizualnej. Co więcej, dzięki temu można niekiedy uzyskać wrażenie, że wnętrze jest większe niż w rzeczywistości.

 

Jakie kolory łazienek są aktualnie modne?

Planując budowę lub remont łazienki, warto wziąć pod uwagę szersze spektrum barw, wykraczające daleko poza klasyczną biel. Jeśli ktoś już zdecyduje się na elementy białe, warto dodać do nich elementy kontrastowe. W nowoczesnych łazienkach bardzo efektownie łączy się biel z elementami ciemnogranatowymi, a nawet czarnymi. Ciekawym rozwiązaniem jest zaprojektowanie łazienki w całkowicie odmienny sposób, to znaczy bazując na ciemnych kolorach, a pozostawiając jedynie białe lub bardzo jasne elementy, które będą stanowiły kontrast dla reszty. Dzięki połączeniu ciemnych ścian z białą kontrastującą armaturą można uzyskać bardzo ciekawy efekt, a dodatkowo można go spotęgować umiejętnie zamontowanym oświetleniem LED.

 

Łazienka w kolorze drewna – to możliwe

Zobacz również: Na co zwracać uwagę przy projektowaniu małych łazienek?

Osoby lubiące klimat, który do pomieszczenia wprowadza drewno, mogą zaś zdecydować się na płytki ceramiczne imitujące właśnie boazerię. Wszelkiego rodzaju odcienie brązu oraz specyficzna faktura niektórych wersji płytek pozwoli osiągnąć efekt idealnie pasujący do mieszkań, w których dominują wykończenia drewniane. Ponadto taki kolor będzie dobrze pasował do drewnianych blatów w naturalnym kolorze, jeśli takie zostaną wykorzystane w meblach.

Wróć