Wanna czy kabina prysznicowa - co wybrać?

Wanna kontra prysznic, to częsty dylemat wielu osób. W wielu przypadkach zdarza się jednak, że to metraż łazienki ogranicza możliwości inwestorów i decydują się oni na kompaktowy prysznic. Jakie inne czynniki należy brać pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji?

 

Jaki prysznic wybrać do małej łazienki?

Wybór kabiny prysznicowej to częsty wybór w przypadku niedużej łazienki. Nierzadko po prostu niemożliwe jest umieszczenie w niej wanny, nawet tej niewielkiej, i inwestorzy decydują się właśnie na prysznic. Trzeba bowiem pamiętać, że minimalny wymiar naprawdę wygodnej w użytkowaniu wanny to 160x75 cm.

Dodatkowo odpowiednio dobrana armatura łazienkowa pozwoli optycznie powiększyć niewielką łazienkę. Przykładem są nowoczesne kabiny prysznicowe, również narożne, które mamy w naszej ofercie. Pozwalają one lepiej wykorzystać każdy centymetr kwadratowy pomieszczenia i dlatego rekomenduje się je w przypadku małego metrażu.

 

Ekonomia? Plus dla kabiny prysznicowej

Kolejną kwestią przemawiającą za wyborem prysznica jest ekonomia. Podczas takiej kąpieli zużywa się zdecydowanie mniej wody, średnio o połowę. Oczywiście wiele zależy od długości kąpieli, jeśli bowiem trwa ona 10 minut, oszczędność w porównaniu z wanną jest znikoma.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając wannę?

Zobacz również: Ciemna podłoga i biała listwa? Kilka słów o doborze listew

Czas na kwestie, które przemawiają za wyborem wanny. Przede wszystkim jest ona bardziej uniwersalna, pozwala bowiem nie tylko na wzięcie kąpieli, ale również prysznica. Wystarczy zamontować parawan nawannowy, który pozwoli ochronić łazienkę przed zachlapaniem i wziąć szybki, ekonomiczny prysznic.

Jeśli wanna będzie miała służyć również do brania okazjonalnego prysznica, musi być do tego odpowiednio przystosowana. Warto, aby krawędź przy baterii była prostopadła, co umożliwi wygodne stanie i uchroni przed poślizgnięciem się.

Wanna doskonale sprawdzi się też w przypadku kąpieli małych dzieci. To zdecydowanie wygodniejszy sposób i przyjemniejszy dla samego dziecka, które w tym czasie może spędzić mile czas z wodnymi zabawkami.

Nie można zapomnieć również o wygodzie. Nawet sporadyczna kąpiel w wannie wypełnionej ciepłą wodą i pianą to znakomity sposób na relaks. Jeśli właśnie o tym marzymy, warto zdecydować się na taki wariant.

Jak widać decyzja pomiędzy wanną a prysznicem wymaga poważnego zastanowienia się, bowiem obydwa rozwiązania mają swoje niekwestionowane zalety. Niezależnie od Państwa wyboru, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą armatury łazienkowej. Chętnie pomożemy w wyborze i dopasujemy najlepszą opcję do Państwa potrzeb.

Wróć