Wykorzystanie technologii 3D przy projektowaniu łazienek

Zaprojektowanie komfortowej w użytkowaniu łazienki jest trudnym zadaniem, jednak współcześnie pomagają w tym zaawansowane programy wizualizujące wnętrza w technologii 3D. Dlaczego są one tak użyteczne i w jakich sytuacjach szczególnie warto z nich korzystać?

 

Projektowanie małej łazienki

Jednym z największych wyzwań dla każdego architekta jest zaprojektowanie małej łazienki. Na kilku metrach kwadratowych trzeba bowiem pomieścić kilkanaście kluczowych elementów wyposażenia łazienek, takich jak toaleta, wanna lub prysznic, pralka, umywalka oraz szafki do przechowywania, a jednocześnie nie zapomnieć o estetyce. Istotny jest oczywiście także sposób umiejscowienia wszystkich wymienionych elementów tak, aby łazienka była komfortowa w użytkowaniu. Upewnić się w tym, że wnętrze będzie w pełni funkcjonalne i piękne po urządzeniu, pomagają właśnie programy wizualizujące w technologii 3D.

 

Testuj, sprawdzaj, dostosowuj

Projektowanie wnętrz przy użyciu technologii 3D pozwala na sprawdzenie niemalże nieskończonej gamy rozwiązań, zanim inwestor wraz z projektantem zdecydują się na ostateczną wersję. Tego typu programy umożliwiają testowanie różnorakiego ustawienia mebli i armatury oraz zmianę kolorów i dodatków po to, aby finalna koncepcja spełniała wszystkie postawione na wstępie wymagania. Zaletą technologii 3D jest w tym przypadku możliwość „wczucia się” w dane wnętrze i usunięcia ewentualnych błędów, zanim koncepcja wejdzie w fazę realizacji. W przypadku projektu łazienki bardzo ważne są przede wszystkim odległości, w jakich meble i armatura zostaną ustawione względem siebie tak, aby korzystanie z niej było maksymalnie komfortowe.

 

Kontrola kosztów

Zobacz również: Modne wyposażenie łazienek. Co jest teraz na czasie?

Wizualizowanie w programach 3D jest także sposobem na zapanowanie nad wydatkami. Inwestor ma bowiem możliwość wyboru spośród kilku koncepcji wnętrza, wraz z cenami wyposażenia. Jeśli poszczególne jego elementy będą przekraczały założony budżet, wówczas może on wybrać tańszą koncepcję, nie ryzykując przekroczenia budżetu.

Technologia projektowania łazienek w 3D, dzięki tego typu programom jest łatwiejsza dla samych architektów, a także korzystna dla inwestorów, którzy mogą „zobaczyć” wnętrze zanim zostanie ono wykończone.

Wróć